OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 165 - Upał (stopień 2) X

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

www.kielce.uw.gov.pl

XIX Mistrzostwa

XIX Mistrzostwa przełożone

Komunikat w sprawie przełożenia XIX edycji Otwartych Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie

Szanowni Państwo

Ze względu, iż udział w mistrzostwach zgłosiło 8 drużyn, w tym 7 reprezentujących Ochotniczą Straż Pożarną i 1 drużyna reprezentującą Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w kraju, a także w związku z nowymi przypadkami zakażenia koronawirusem w naszym regionie oraz wzrostem liczby kwarantann uprzejmie informuję, że Otwarte Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie, które miały się odbyć w dniu 29 sierpnia 2020 r. nad zalewem w Chańczy koło Rakowa, zostają przełożone na następny rok.

Dokładna data przyszłorocznej imprezy zostanie ogłoszona w przyszłym roku.

Wierzę, że Otwarte Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie - pomimo przeniesienia o rok - odbędą się z udziałem wszystkich dotychczas startujących drużyn i w gorącej atmosferze przy udziale zaproszonych gości i obserwatorów. 

Podejmując taką decyzję, organizatorzy mistrzostw wzięli pod uwagę zbyt małą ilość drużyn, które zgłosiły się do udziału w zawodach, w wymaganym terminie oraz komfort i bezpieczeństwo zawodników oraz kibiców. Na decyzję wpływ miały również obostrzenia dotyczące tego typu imprez wynikające z panującej pandemii.

Z poważaniem

Zbigniew Koniusz
Wojewoda Świętokrzyski