Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

www.kielce.uw.gov.pl

Komunikaty

Aktualności

 • Miasta widma – wystawa w urzędzie
  23.02.2024
  Miasta widma – wystawa w urzędzie

  „Starte z powierzchni Ziemi” - to tytuł wystawy fotograficznej dokumentującej zniszczenia wojenne w Ukrainie po dwóch latach od wybuchu wojny. Można ją oglądać w Galerii Sztuki „Okrąglak” w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. W wernisażu uczestniczył wojewoda Józef Bryk.

 • Rządowe pieniądze na bezpieczeństwo
  15.02.2024
  Rządowe pieniądze na bezpieczeństwo

  Jednostki samorządu terytorialnego oraz organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o pieniądze w ramach Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”.

 • Wojskowe ćwiczenia
  12.02.2024
  Wojskowe ćwiczenia

  Jak informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, od 12 lutego 2024 r. na drogach niemal całego kraju będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z cyklicznymi ćwiczeniami pod kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24, organizowanymi zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.

 • Dzień numeru 112
  09.02.2024
  Dzień numeru 112

  W urzędzie wojewódzkim obchodzono Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Uczestników spotkania przywitał wicewojewoda Michał Skotnicki.

 • Bezpieczeństwo imprez sportowych
  08.02.2024
  Bezpieczeństwo imprez sportowych

  Posiedzeniu wojewódzkiego zespołu do spraw bezpieczeństwa imprez masowych przewodniczył wicewojewoda Michał Skotnicki. Dyskutowano o sposobach zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas cyklu imprez sportowych w ramach rozgrywek o mistrzostwo PKO Ekstraklasy na kieleckim stadionie Suzuki Arena w rundzie wiosennej sezonu 2023/2024.

 • Rozpoczęto kwalifikację wojskową
  05.02.2024
  Rozpoczęto kwalifikację wojskową

  W poniedziałek, 5 lutego w czterech powiatach województwa świętokrzyskiego rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa. W punkcie w Skarżysku-Kamiennej gościł wicewojewoda świętokrzyski Michał Skotnicki.

 • Obradował zespół zarządzania kryzysowego
  02.02.2024
  Obradował zespół zarządzania kryzysowego

  Ireneusz Piasecki, dyrektor generalny Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego otworzył w imieniu wojewody Józefa Bryka posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

 • Wojskowa narada
  23.01.2024
  Wojskowa narada

  Wyniki ubiegłorocznej kwalifikacji wojskowej przeprowadzonej w regionie świętokrzyskim podsumowano podczas narady w urzędzie wojewódzkim, którą otworzył wojewoda Józef Bryk.

 • Uważajmy na zamarznięte zbiorniki
  16.01.2024
  Uważajmy na zamarznięte zbiorniki

  W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, wojewoda świętokrzyski Józef Bryk apelował o bezpieczeństwo podczas przebywania na zamarzniętych akwenach wodnych.

 • Wizyta w urzędzie
  29.11.2023
  Wizyta w urzędzie

  Zapoznanie się z obowiązkami wojewody, działaniami poszczególnych wydziałów i strukturą urzędu wojewódzkiego - to wszystko czekało na 11 uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niepełnosprawnych Ruchowo z Buska-Zdroju. Młodzież przywitał wojewoda Zbigniew Koniusz.