Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

 • Przypominamy o odśnieżaniu dachów
  05.01.2019

  W związku z występowaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, wojewoda świętokrzyski przypomina o obowiązku usuwania śniegu z dachów przez właścicieli, zarządców oraz użytkowników obiektów budowlanych.

 • BĄDŹMY ROZWAŻNI
  31.12.2018

  Jak co roku, w Noc Sylwestrową niebo rozbłyśnie światłem tysięcy petard i fajerwerków. Będą one znakiem zabawy i radości, związanych z rozpoczynającym się Nowym Rokiem 2019. Odpalane w miejscach publicznych czy na prywatnych trawnikach, mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia użytkowników. Wśród najczęściej opatrywanych obrażeń są rany dłoni - ze szczególnym uwzględnieniem palców - twarzy, oczu i uszu. Wiele z nich ma często charakter trwały i nieodwracalny.

 • ZAGROŻENIA ZIMOWE
  29.11.2018

  Zimowa aura niesie ze sobą wiele zagrożeń. Ujemne temperatury, przenikliwy wiatr i duża wilgotność sprzyjają wychłodzeniu organizmu. Reagujmy, gdy widzimy, że ktoś potrzebuje pomocy. Telefon pod numer alarmowy 112, na policję 997 czy do straży miejskiej 986 może uratować komuż życie.

 • Rozstrzygnięto XXVI edycję konkursu wiedzy
  23.11.2018

  W dniu 23 listopada 2018 r. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach przeprowadzony został finał XXV edycji wojewódzkiego Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie, Ratownictwie i Obronie Cywilnej.