Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

www.kielce.uw.gov.pl

Komunikaty

Aktualności

 • XXVIII edycji Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie, Ratownictwie i Obronie Cywilnej
  20.09.2021

  Wojewoda Świętokrzyski poprzez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego przy współudziale Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej oraz Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty organizuje XXVIII edycję „Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie, Ratownictwie i Obronie Cywilnej”.

 • Narada Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
  15.09.2021
  Narada Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

  W Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się narada Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, pod przewodnictwem Wojewody Świętokrzyskiego – Zbigniewa Koniusza.

 • Szkolenie z prognozowania i oceny sytuacji skażeń
  10.09.2021
  Szkolenie z prognozowania i oceny sytuacji skażeń

  W dniach 7-8 września 2021 r. Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego Kielcach przeprowadził szkolenie z zakresu zagadnień związanych z prognozowaniem i oceną sytuacji skażeń przy wykorzystaniu systemu informatycznego SI PROMIEŃ oraz Pakietu Grafiki Operacyjnej (PGO).

 • XIX Mistrzostwa
  28.08.2021

  W dniu 28 sierpnia 2021 r. nad Zalewem w Chańczy k/ Rakowa odbyły się XIX Otwarte Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie.

 • Pomoc dla placówek podstawowej opieki zdrowotnej
  02.08.2021
  Pomoc dla placówek podstawowej opieki zdrowotnej

  Rozpoczęła się akcja wsparcia podmiotów udzielających świadczeń w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej z terenu woj. świętokrzyskiego, poprzez udostępnienie na ich potrzeby z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych środków ochrony indywidualnej oraz środków do dezynfekcji. Środki są dystrybuowane do podstawowej opieki zdrowotnej przez straż pożarną.