OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 77 - Burze X

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

www.kielce.uw.gov.pl

Komunikaty

Aktualności

 • Kolejny alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa
  23.05.2024
  Kolejny alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

  RCB ostrzega: 23 maja lokalnie możliwe burze oraz intensywne opady deszczu i gradu. Jeśli możesz, zostań w domu. Unikaj otwartych przestrzeni. Ostrzeżenie dotyczy także obszaru całego województwa świętokrzyskiego.

 • IMGW ostrzega
  22.05.2024
  IMGW ostrzega

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o wyższym stopniu wystąpienia burz w województwie świętokrzyskim.

 • Uwaga! Zagrożenie pożarami lasów
  15.05.2024
  Uwaga! Zagrożenie pożarami lasów

  Na terenie całego kraju obowiązuje średnie oraz duże zagrożenie pożarowe w lasach co oznacza, że ściółka w lesie jest bardzo sucha oraz podatna na najmniejsze źródło ognia, które może wywołać pożar. Apelujemy o rozwagę i przestrzeganie podstawowych zasad przy poruszaniu się po terenach leśnych.

 • Wideokonferencja z wiceministrem
  14.05.2024
  Wideokonferencja z wiceministrem

  Systemowi ratownictwa medycznego poświęcona była wideokonferencja z podsekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia, Markiem Kosem. Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach reprezentował wicewojewoda Michał Skotnicki.

 • Sukces programu „Razem bezpieczniej”
  10.05.2024
  Sukces programu „Razem bezpieczniej”

  Wszystkie 12 projektów zarekomendowanych przez wojewodę Józefa Bryka i zgłoszonych do drugiego etapu oceny w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, otrzymały wsparcie w ramach „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024”.

 • Nowoczesny samochód dla strażaków
  30.04.2024
  Nowoczesny samochód dla strażaków

  950 tysięcy złotych rządowego dofinansowania otrzyma gmina Fałków na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego. Umowę podpisał wojewoda Józef Bryk z wójtem gminy Fałków Henrykiem Koniecznym.

 • Szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie
  11.04.2024
  Szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie

  W dniach 22-27 kwietnia 2024 roku na terenie województwa świętokrzyskiego planowane jest przeprowadzenie ochronnego szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

 • Rolnicy odwołali jeden z protestów w Kielcach
  20.03.2024
  Rolnicy odwołali jeden z protestów w Kielcach

  W środę rano do Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach dotarła informacja o odwołaniu protestu rolników przy Alei IX Wieków Kielc. Zgodnie z wcześniejszymi planami, zgromadzenie miało trwać do czwartku do godz. 7 rano.

 • Uwaga! Rolnicy zablokują wjazdy do Kielc
  19.03.2024
  Uwaga! Rolnicy zablokują wjazdy do Kielc

  W środę i czwartek (20-21 marca) rolnicy zapowiedzieli duże protesty w Kielcach. Utrudnień należy spodziewać się na drogach wjazdowych do miasta oraz alei IX Wieków Kielc. Protesty odbędą się także w powiecie jędrzejowskim i buskim.

 • Rządowy program "Razem bezpieczniej"
  13.03.2024
  Rządowy program "Razem bezpieczniej"

  78 wniosków z województwa świętokrzyskiego wpłynęło do „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024″.