Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

www.kielce.uw.gov.pl

Komunikaty

Aktualności

 • BĄDŹMY ROZWAŻNI
  31.12.2019

  Jak co roku, w Noc Sylwestrową niebo rozbłyśnie światłem tysięcy petard i fajerwerków. Będą one znakiem zabawy i radości, związanych z rozpoczynającym się Nowym Rokiem 2020. Odpalane w miejscach publicznych czy na prywatnych trawnikach, mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia użytkowników. Wśród najczęściej opatrywanych obrażeń są rany dłoni - ze szczególnym uwzględnieniem palców - twarzy, oczu i uszu. Wiele z nich ma często charakter trwały i nieodwracalny.

 • Bezpieczeństwo paliwowe
  16.12.2019
  Bezpieczeństwo paliwowe

  W dniu 16 grudnia 2019 r. odbyło się organizowane przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, seminarium nt. Wojewódzkiego planu wprowadzenia ograniczeń w zakresie obrotu paliwami i zmniejszenia zużycia paliw przez odbiorców w województwie świętokrzyskim.

 • Finał konkursu o bezpieczeństwie
  22.11.2019
  Finał konkursu o bezpieczeństwie

  Wojewoda Zbigniew Koniusz wręczył nagrody laureatom finału XXVII edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie, Ratownictwie i Obronie Cywilnej.

 • ZAGROŻENIA ZIMOWE
  21.11.2019

  Zimowa aura niesie ze sobą wiele zagrożeń. Ujemne temperatury, przenikliwy wiatr i duża wilgotność sprzyjają wychłodzeniu organizmu. Reagujmy, gdy widzimy, że ktoś potrzebuje pomocy. Telefon pod numer alarmowy 112, na policję 997 czy do straży miejskiej 986 może uratować komuż życie.

 • Konkurs wiedzy
  10.09.2019

  Zgodnie z zaleceniami Wojewody Świętokrzyskiego - Szefa Obrony Cywilnej Województwa z dnia 27 listopada 2018 r. do działalności w dziedzinie obrony cywilnej województwa świętokrzyskiego w 2019 r. rozpoczęły się przygotowania do przeprowadzenia „XXVII edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie, Ratownictwie i Obronie Cywilnej”.