Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 29 - wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych (Nida od ujścia Czarnej Nidy do ujścia) X

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

www.kielce.uw.gov.pl

Komunikaty

Aktualności

 • Wsparcie dla szpitala
  30.01.2023
  Wsparcie dla szpitala

  Zespół Opieki Zdrowotnej w Pińczowie podsumował swoją działalność za rok 2022r. W podsumowaniu minionego roku w pińczowskiej lecznicy wziął udział Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

 • Rusza akcja „Bezpieczne ferie”
  26.01.2023
  Rusza akcja „Bezpieczne ferie”

  Cyberbezpieczenstwo, uzależnienia i bezpieczeństwo w ruchu drogowym to najważniejsze aspekty kolejnej akcji świętokrzyskiej Policji i Inspekcji Transportu Drogowego. W związku z rozpoczynającymi się niedługo feriami powstał film, pokazujący zagrożenia, z jakimi może zetknąć się młodzież w czasie wolnym. W działania profilaktyczne włączył się wojewoda Zbigniew Koniusz.

 • Zniesiono ograniczenia
  25.01.2023
  Zniesiono ograniczenia

  O likwidacji strefy czerwonej ASF (afrykańskiego pomoru świń) w regionie świętokrzyskim poinformował wojewoda Zbigniew Koniusz podczas konferencji prasowej. Szczegóły przedstawił wojewódzki lekarz weterynarii Bogdan Konopka.

 • Sprzęt dla ratowników medycznych
  19.01.2023
  Sprzęt dla ratowników medycznych

  Nowoczesny sprzęt teleinformatyczny przekazał wojewoda Zbigniew Koniusz Świętokrzyskiemu Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego.

 • Wojewoda podsumował rok
  10.01.2023
  Wojewoda podsumował rok

  Rok pracy Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, a szczególnie działania związane z przekazywaniem środków w ramach rządowych programów oraz zwalczaniem COVID-19 i pomocą na rzecz uchodźców z Ukrainy, podsumował wojewoda Zbigniew Koniusz.

 • Zniesiono część obostrzeń
  22.12.2022
  Zniesiono część obostrzeń

  W powiatach buskim, pińczowskim, staszowskim i częściowo kieleckim przestały obowiązywać najbardziej rygorystyczne ograniczenia w związku z występowaniem afrykańskiego pomoru świń – poinformowali na konferencji prasowej Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz oraz Wojewódzki Inspektor Weterynarii Bogdan Konopka.

 • Wsparcie świętokrzyskich OSP
  21.12.2022
  Wsparcie świętokrzyskich OSP

  Ochotnicze Straże Pożarne z województwa świętokrzyskiego, które zapewniają zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom z Ukrainy otrzymały kolejne wsparcie. W przekazaniu darów dla jednostek OSP wziął udział wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

 • Z wizytą roboczą
  16.12.2022
  Z wizytą roboczą

  Zawaliła się część dachu chlewni w miejscowości Krzczonów, w powiecie kazimierskim . Do zdarzenia doszło w czwartek, około godziny 19. Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz odwiedził miejsce katastrofy i zapoznał się z pracami staży pożarnej i służb ratunkowych.