OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 114 - Burze (stopień 3 i 2) Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 245 - gwałtowne wzrosty stanów wody [zlewnie dopływów Wisły] Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 173 - gwałtowne wzrosty stanów wody [Wisła od ujścia Kamiennej do Dęblina. Pilica] X

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Wideokonferencja z wiceministrem

Systemowi ratownictwa medycznego poświęcona była wideokonferencja z podsekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia, Markiem Kosem. Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach reprezentował wicewojewoda Michał Skotnicki.

Podczas spotkania zapowiedziano, że będzie można się ubiegać o środki z KPO na modernizację przyszpitalnych lądowisk dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Poruszono również kwestie obsady dyspozytorni medycznych. W porównaniu z resztą kraju, województwo świętokrzyskie nie ma w tej kwestii większych problemów kadrowych.

W całej Polsce sporym wyzwaniem jest zapewnienie obsady lekarskiej w specjalistycznych karetkach pogotowia. W naszym regionie takich ambulansów jest 8. Podstawowych, z ratownikami medycznymi na pokładzie – 42.