OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 52 - Oblodzenie, Przymrozki X

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Utrudnienia w ruchu w związku z protestami rolników

W dniach 14 i 15 marca 2024 w Kielcach odbędzie się protest rolników. Maszyny rolnicze będą blokować pasy ruchu al. IX Wieków Kielc w obu kierunkach, od ronda Gustawa Herlinga-Grudzińskiego do skrzyżowania z ul. Warszawską.

Nieprzejezdny będzie również fragment ulicy Nowy Świat, od al. IX Wieków Kielc do łącznika nad jednią (Urząd Marszałkowski). Umożliwiony będzie przejazd służb ratunkowych, autobusów komunikacji miejskiej i kursowych busów.

Zgromadzenie rozpocznie się od godziny 11:00 w czwartek 14 marca, jednak już w godzinach porannych mogą wystąpić utrudnienia w ruchu w różnych częściach miasta. Protest ma potrwać do godziny 18:00 w piątek 15 marca 2024 r.  W związku z powyższym na drogach dojazdowych zarówno do ronda im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego jak i skrzyżowania o ruchu okrężnym Al. IX Wieków Kielc z ulicą Warszawską policjanci wprowadzą ręczną regulację ruchem. Pojazdy poruszające się na odcinkach ulic dojazdowych do w/w ronda i skrzyżowania o ruchu okrężnym kierowane będą na alternatywne drogi dojazdowe.


Drogi dojazdowe, na których wystąpią utrudnienia:  
•    ulica 1-go Maja na odcinku od skrzyżowania z ul. Gosiewskiego do ronda Herlinga-Grudzińskiego,
•    wyjazd i wjazd w ulicę Czarnowską,
•    wyjazd i wjazd w ulicę Paderewskiego,
•    wyjazd i wjazd w ulicę Pelca,
•    Aleja IX Wieków na odcinku od skrzyżowania z ul. Radiową do ul. Warszawskiej
•    ul. Warszawska na odcinku pomiędzy pasem do zawracania, a skrzyżowaniem z al. IX Wieków Kielc
•    ul. Nowy Świat na odcinku od skrzyżowania z Al. IX Wieków do Urzędu Wojewódzkiego (oba kierunki).
Apelujemy do kierujących o stosowanie się do poleceń wydawanych przez osoby uprawnione do kierowania ruchem. Policjanci dołożą wszelkich starań, aby zminimalizować utrudnienia i zapobiec tworzeniu się zatorów na drogach.    
Źródło KMP w Kielcach