Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 29 - wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych (Nida od ujścia Czarnej Nidy do ujścia) X

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Wsparcie świętokrzyskich OSP

Ochotnicze Straże Pożarne z województwa świętokrzyskiego, które zapewniają zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom z Ukrainy otrzymały kolejne wsparcie. W przekazaniu darów dla jednostek OSP wziął udział wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

Świętokrzyskie jednostki OSP czynnie włączają się w realizację zadań związanych z zapewnieniem zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przybywającym do Polski w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium ich państwa.

Obecnie na terenie województwa we wsparciu ukraińskich uchodźców uczestniczy 14 strażnic. Aby pomóc w ich funkcjonowaniu na wniosek wojewody świętokrzyskiego został pozyskany szeroki asortyment środków z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Są to głównie artykuły żywnościowe, środki higieny i ochrony osobistej oraz tekstylia.

Każda strażnica czy remiza OSP kwaterująca obecnie cudzoziemców otrzyma zestaw wsparcia rzeczowego obejmujący następujący asortyment: papier toaletowy, chusteczki higieniczne, pieluchy dla dzieci, szampony do włosów, koce, artykuły spożywcze, środki ochrony osobistej, pościel, materace, śpiwory, ręczniki, parawany.

Ponadto do OSP wydano łóżka wraz z wyposażeniem (na rzecz organizacji kwaterunku) o łącznej wartości ponad 1 730 000 złotych, co daje wartość 3 252 000 złotych.