OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 92 - Upał, Burze z gradem Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 52 - gwałtowne wzrosty stanów wody (zlewnia Pilicy) Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 92 - gwałtowne wzrosty stanów wody (zlewnia Nidy, Czarnej (Staszowskiej), Koprzywianki, Kamiennej) X

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Jędrzejów gotowy na pomoc dla obywateli z Ukrainy

Wojewoda Zbigniew Koniusz odwiedził kolejne na mapie świętokrzyskiego miejsce przygotowane na niesienie pomocy obywatelom Ukrainy uciekającymi przez konfliktem zbrojnym. Tym razem wizytował placówkę w Jędrzejowie.

W budynku po internacie ośrodka szkolno-wychowawczym w Jędrzejowie przygotowane jest ponad 60 miejsc dla uchodźców z Ukrainy. Są to miejsca noclegowe, ale także zaplecze kuchenne oraz sanitarne. Dzięki hojności mieszkańców miasta udało się w pełni wyposażyć obiekt w podstawowe rzeczy potrzebne do codziennego użytku m.in. zapasy żywności, środki czystości czy sprzęt AGD.

Jak zapewnił burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek w pomoc obywatelom z Ukrainy zaangażowali się mieszkańcy, ale los osób uciekających przed wojną nie jest obojętny lokalnym przedsiębiorcom oraz instytucjom samorządowym.

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz podziękował władzom Jędrzejowa oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie placówki na przyjęcie obywateli z Ukrainy.