Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Wojewoda gratulował sukcesu

Świętokrzyscy ratownicy, którzy zajęli II miejsce podczas XVI Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym, byli gośćmi wojewody Zbigniewa Koniusza.

W prestiżowych zawodach, które rozegrane zostały w tym roku w Bielsku-Białej, rywalizowało blisko trzydzieści zespołów ratowników medycznych. Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego reprezentowali Krzysztof Kwiecień, Michał Muszyński i Norbert Przondo.

Wojewoda gratulował wicemistrzom sukcesu i wręczył im pamiątkowe dyplomy oraz symboliczne upominki. – To sukces ogromnie ważny nie tylko dla was, ale i dla waszych kolegów. Pozostawia to dobry ślad na całe życie. Jest bardzo ważne, aby dawać z siebie tak dużo, by stać się wzorem dla innych. Sukcesy Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego świadczą o tym, jak dobrych ma ono pracowników, a przekłada się to wszystko na bezpieczeństwo pacjentów – mówił Zbigniew Koniusz.

Podczas tegorocznych mistrzostw ratownicy sprawdzali swą wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne związane z procedurami ratowniczymi w kilku trudnych konkurencjach.

Jak podkreśliła dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego Marta Solnica, kieleckie zespoły od lat zajmują czołowe miejsca w organizowanych cyklicznie zawodach ratowników medycznych.