Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Wsparcie punktów szczepień

Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz przekazał środki ochrony indywidualnej do punktu szczepień przy Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach. Łącznie w ramach akcji wojewody do 275 placówek na terenie województwa trafi ponad 22,5 tysiąca litrów płynu do dezynfekcji oraz ponad 500 tysięcy maseczek ochronnych.

Dziś, przekazaniem sprzętu Świętokrzyskiemu Centrum Onkologii w Kielcach, Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz rozpoczął akcję wsparcia punktów szczepień na terenie województwa.

Wojewoda wspólnie z dyrektorem centrum, prof. Stanisławem Góździem przypomniał, jak ważne jest stosowanie środków ochrony osobistej, jako pierwszej bariery ochrony przed zarażeniem.

- Na tym etapie wiedzy ogólnomedycznej, oprócz podstawowych zasad - dezynfekcja, dystans, maseczka - szczepienia wydają się najistotniejszym czynnikiem, którego nie możemy ignorować. Szczepienia są wieklą szansą dla nas wszystkich. - powiedział wojewoda Zbigniew Koniusz.

Wojewoda podziękował także wszystkim służbom zaangażowanym w pomoc w zwalczaniu epidemii.

- Nie ulegajcie fake newsom w Internecie. To co czytacie, selekcjonujcie. Są wypowiedzi różnych fachowców z instytutów w Polsce i za granicą. To są ludzie, którzy naprawdę się na tym znają. - zaapelował dyrektor Góźdź.

Łączna wartość przekazanych środków to 542 030 zł.