Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Nowoczesny sprzęt dla szpitala

Specjalistyczny sprzęt medyczny do walki z COVID-19 otrzymał Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Urządzenia i wyposażenie o wartości blisko pół miliona złotych przekazał wojewoda Zbigniew Koniusz.

Do ostrowieckiego szpitala trafią kardiomonitory, respiratory z turbiną i mieszalnikiem tlenu, zestawy pomp infuzyjnych, pulsoksymetry z transmisją danych bluetooth, ssaki medyczne oraz łóżka szpitalne SV2 z materacem. – To sprzęt do walki - w tym momencie - z covidem, ale tak naprawdę to urządzenia, które będą wykorzystywane także do wszelkiego użytku wewnątrzszpitalnego – mówił wojewoda. – Ciągle mamy nadzieję, że pandemia ustąpi. A sprzęt w placówkach zostaje - pamiętajmy, że podobny przekazywaliśmy ze szpitala tymczasowego. Szpitale z naszego województwa zostały wzmocnione urządzeniami za prawie 16 milionów złotych. I ten nowoczesny sprzęt pracuje w tych placówkach, również przy walce z covidem – dodał Zbigniew Koniusz.

Łączna wartość wsparcia dla szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim wynosi  480.920,40 zł. Urządzenia zostały pozyskane z rezerw strategicznych, na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego skierowany do Prezesa Rady Ministrów. Przekazywana pomoc jest nieodpłatnym wsparciem mającym na celu przeciwdziałanie, zapobieganie i zwalczanie COVID-19.

  • _IMG_7472
    _IMG_7472
  • _IMG_7480
    _IMG_7480
  • _IMG_7490
    _IMG_7490