Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Wojewoda świętokrzyski z pomocą DPS

Z inicjatywy wojewody Zbigniewa Koniusza Domy Pomocy Społecznej z województwa świętokrzyskiego zaopatrzone zostaną w dodatkowe środki do dezynfekcji oraz maski ochronne. Akcja ma na celu przeciwdziałanie Covid-19.

Środki do dezynfekcji oraz maski ochronne jednorazowe zostaną przekazane do 58 Domów Pomocy Społecznej w całym województwie świętokrzyskim. W ciągu trzech dni środki ochrony indywidualnej zostaną dostarczone do placówek zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym oraz osobom w podeszłym wieku.

Przekazywana pomoc jest nieodpłatnym wsparciem mającym na celu przeciwdziałanie, zapobieganie
i zwalczanie COVID-19.

„Bardzo się cieszę, że możemy Wam pomóc w walce z Covid- em, która nieustająco trwa drugi rok. Niestety koniec roku obfituje w liczne hospitalizacje, jest ich ponad 800 w naszym regonie. Wasze placówki też są narażone” powiedział wojewoda Zbigniew Koniusz.

Rozdysponowane zostanie blisko 7,5 tysiąca litrów środków do dezynfekcji oraz 252 tysiące masek ochronnych jednorazowych.

„Są to środki, które na jakiś czas wystarczą. Z przyjemnością przekazuje te płyny do dezynfekcji oraz maseczki ochronne do Waszej dyspozycji” – podkreślił wojewoda Zbigniew Koniusz.

Inicjatorem akcji jest Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

Koszt przekazywanych środków ochrony indywidualnej wynosi 232.044,00 zł.

 

 

 

 • dps
  dps
 • dps1
  dps1
 • dps2
  dps2
 • dps3
  dps3
 • dps4
  dps4