Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Sytuacja epidemiczna w regionie świętokrzyskim

O sytuacji epidemicznej w regionie mówił podczas konferencji prasowej wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

„Sytuacja jest rozwojowa, ale stabilna, bo mamy możliwość zapewnienia łóżek dla osób chorych na Covid-19.  Na pewno nie  jest to sytuacją komfortową dla szpitali. Placówki medyczne muszą włożyć dodatkowy wysiłek, aby zabezpieczać pacjentów z chorobami przewlekłymi, ale również zakażonych koronawirusem” – powiedział wojewoda .

Baza łóżkowa dla pacjentów zakażonych koronawirusem zostanie w regionie świętokrzyskim zwiększona. Obecnie placówki medyczne dysponują 730 łózkami. Z czego na dziś zajętych jest 520.

Jak zapewnił wojewoda Zbigniew Koniusz, w ostatnim tygodniu poprzez wydanie decyzji zabezpieczono kolejne łóżka dla pacjentów z koronawirusem w placówkach medycznych w naszym województwie: - „ 21 miejsc jest w Szpitalu Powiatowym w Sandomierzu, 30 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dodatkowe 28 łóżek zostanie przygotowanych w Szpitalu Powiatowym w Pińczowie. Docelowo ta placówka najpóźniej w przyszłym tygodniu będzie dysponowała 60 miejscami dla chorych na Covid-19. Ponadto jeden z oddziałów szpitala we Włoszczowie zostanie przekształcony na potrzeby chorych na koronawirusa i tym samym przybędzie kolejnych 20 łóżek”.

Decyzją Ministra Zdrowa również częściowo Szpital Miejski w Kielcach może zostać przekształcony na potrzeby chorych na Covid-19.

  • _DSC01629-
    _DSC01629-