Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Dyskutowali o sytuacji epidemicznej

O aktualnej sytuacji epidemicznej w regionie świętokrzyskim poinformował wojewoda Zbigniew Koniusz. Spotkanie w urzędzie wojewódzkim zostało zorganizowane bezpośrednio po posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Dobowe wzrosty zachorowań w województwie świętokrzyskim nie są dramatyczne w odniesieniu do sytuacji w kraju – mówił wojewoda podczas konferencji prasowej. – Dzisiejszy odczyt w regionie to 228 nowych zachorowań. Również w statystyce hospitalizacji,  z zajętymi 409 łóżkami, świętokrzyskie nie należy do czołówki. To nie znaczy, że nie martwimy się tymi wzrostami. Mamy szczyt zachorowań nie tylko na covid, ale rożne infekcje grypowe czy paragrypowe, a system opieki zdrowotnej to naczynia połączone – podkreślił Zbigniew Koniusz.

Będziemy wprowadzać wzmożone kontrole, zarówno ze strony policji, jak i służb miejskich, dotyczące przestrzegania obowiązujących zasad w przestrzeniach zamkniętych: w galeriach handlowych czy środkach transportu publicznego. Cały czas liczba zachorowań oraz hospitalizacji rośnie i chcemy temu przeciwdziałać, tym bardziej, że tempo szczepień wyraźnie zmalało – mówił wojewoda.

Gośćmi konferencji prasowej wojewody byli: dr Paweł Pabjan - konsultant wojewódzki ds. chorób zakaźnych, dr Jerzy Staszczyk - konsultant wojewódzki ds. epidemiologii oraz insp. Jarosław Tokarczyk – pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego policji.

Szczegóły: zapis konferencji prasowej wojewody

  • _IMG_5696
    _IMG_5696
  • _IMG_5699
    _IMG_5699
  • _IMG_5683
    _IMG_5683