Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 95 - wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych (Czarna Włoszczowska) X

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Ochrona dla świętokrzyskich szkół

Wojewoda Zbigniew Koniusz przeznaczył dla wszystkich 563 świętokrzyskich szkół podstawowych środki ochrony osobistej: płyn do dezynfekcji oraz maski jednorazowe.

Decyzję o przekazaniu środków z posiadanych zasobów podjął wojewoda biorąc pod uwagę stopniowe przywracanie stacjonarnej nauki w szkołach oraz zbliżające się egzaminy ósmoklasisty. Podstawówki otrzymają ponad 24 tys. litrów płynu do dezynfekcji rąk, blisko 18 tys. litrów płynu do dezynfekcji powierzchni i urządzeń oraz ponad 1 mln 200 tys. jednorazowych masek ochronnych, które pomogą zabezpieczyć zarówno uczniów, kadrę pedagogiczną, jak i pracowników obsługi. Środki ochrony dostarczą bezpośrednio do szkół strażacy Państwowej Straży Pożarnej.

Nauka w szkołach wystartowała, przed nami także egzamin ósmoklasisty. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, przekazujemy do szkół ponad 41 tysięcy litrów płynu i przeszło 1 milion 200 tysięcy sztuk maseczek. Ale nie tylko szkoły są dziś przedmiotem zainteresowania. Pewien „deputat dobrych rzeczy” otrzymują również Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego oraz Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze. Są to testy antygenowe oraz kardiomonitory. Przekazywaliśmy już niejednokrotnie zarówno większe, jak i mniejsze partie sprzętu oraz środków i jestem przekonany, że w danym momencie w sposób zdecydowany poprawiały one funkcjonalność różnych placówek w regionie – mówił wojewoda Zbigniew Koniusz.

Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach otrzyma 10 560 testów antygenowych, zaś do Świętokrzyskiego Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze trafią 4 kardiomonitory oraz środki ochronne.