Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 95 - wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych (Czarna Włoszczowska) X

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Ruszył punkt szczepień

W Jędrzejowie uruchomiono pilotażowy punkt szczepień powszechnych przeciw COVID-19. O szczepieniach w regionie mówił podczas konferencji prasowej wojewoda Zbigniew Koniusz.

Samorządy przygotowują powszechne punkty szczepień – na razie pilotażowo po jednym w każdym z województw.  W świętokrzyskim mieści się on w Zespole Szkół nr 1 w Jędrzejowie i jest prowadzony we współpracy z miejscowym Szpitalem Specjalistycznym Artmedik Sp. z o.o. Pracujące tam dwa zespoły medyczne mogą zaszczepić około 200 osób dziennie.

Chodzi nam o jedno: aby w znaczący sposób przyspieszyć szczepienie populacji całego kraju. Punktów szczepień powszechnych będziemy mieć w naszym województwie 28. Jędrzejów, jako pilotaż, startuje najwcześniej. Mam nadzieję, że pozostałe punkty dość szybko dojdą do swej pełnej mocy. W województwie świętokrzyskim, łącznie z tymi punktami, które w tej chwili tworzymy, będziemy mieć ponad 230 miejsc, w których wykonuje się szczepienia – mówił wojewoda.

Przy dobrym złożeniu się wielu rzeczy, a przede wszystkim przy płynności szczepionek, do końca roku będziemy mieć wyszczepioną całą populację. Szczepienia przeciw COVID-19 są darmowe dla wszystkich obywateli i chcemy doprowadzić punkty szczepień jak najbliżej do miejsc, gdzie ludzie będą mogli z nich skorzystać – podkreślił Zbigniew Koniusz.

W II kwartale powstanie ogółem 471 dodatkowych punktów szczepień i w sumie będzie ich prawie 7 tysięcy na terenie całego kraju – aby każdy pacjent mógł zaszczepić się blisko swojego miejsca zamieszkania.

Gośćmi konferencji prasowej wojewody w jędrzejowskim zespole szkół byli: wicemarszałek województwa Marek Bogusławski, starosta jędrzejowski Paweł Faryna oraz burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek.