Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Ruszyły szczepienia dla seniorów

Rozpoczęły się szczepienia przeciwko Covid-19 dla osób zakwalifikowanych do grupy pierwszej. O harmonogramie i zasadach szczepień poinformował wojewoda Zbigniew Koniusz podczas spotkania w szpitalu tymczasowym na terenie Targów Kielce.

To ważny dzień, dziś szczepienia ruszają na szerszą skalę. Przystępujemy do szczepienia kolejnych grup osób, zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Targi Kielce są jednym z prawie dwustu miejsc na terenie województwa świętokrzyskiego, w którym nasi obywatele mogą otrzymać szczepionkę. Szczepienia przeciwko Covid-19 stają się rzeczywistością, z którą będziemy mieli do czynienia przez najbliższe miesiące. Potrafimy w sposób skuteczny walczyć z epidemią koronawirusa. Do szczepień przywiązujemy bardzo dużą wagę i jesteśmy gotowi, aby je robić. Przygotowaliśmy tyle punktów szczepień, ile – jak sądzimy – wystarczy dla naszej populacji – mówił wojewoda.

Z powodu ograniczeń dystrybucji szczepionki przez koncerny farmaceutyczne Polska nie dysponuje jeszcze w tym momencie taką ilością szczepionek, jaką oczekuje nasze społeczeństwo. Mam nadzieję, że to w najbliższym czasie diametralnie się zmieni. Mam też nadzieję, że to co się w tym momencie rozpoczęło, będzie trwało w sposób harmonijny i wszyscy, którzy oczekują na szczepionkę, otrzymają ją – dodał Zbigniew Koniusz.

25 stycznia ruszyły szczepienia osób zakwalifikowanych do grupy pierwszej - w pierwszej kolejności są to seniorzy powyżej 70 lat, pensjonariusze domów pomocy społecznej, potem osoby powyżej 60 lat, nauczyciele i służby mundurowe. 22 stycznia rozpoczęły się zapisy na szczepienie przeciw Covid-19 dla osób w wieku od 70 do 79 lat. Osoby, które ukończyły 80 lat, wciąż mogą zapisywać się na szczepienie - rejestracja dla tej grupy wiekowej trwa od 15 stycznia.

Osoby mające trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 mają możliwość skorzystania z transportu do punktów szczepień. Wykaz numerów telefonów, pod którymi można uzyskać informacje na ten temat, dostępny jest na stronie internetowej urzędu wojewódzkiego.