Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 95 - wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych (Czarna Włoszczowska) X

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Wizyta ministra

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak podpisał dokument określający szybsze przekazywanie zgłoszeń alarmowych z centrum powiadamiania ratunkowego do Policji i Państwowej Straży Pożarnej. Gospodarzem spotkania w Świętokrzyskim Centrum Powiadamiania Ratunkowego była wojewoda Agata Wojtyszek.

- To ważna zmiana, która umożliwi sprawniejszą pracę Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Od teraz nie będzie już potrzebne dodatkowe potwierdzenie telefoniczne zgłoszeń, a wystarczy wypełnienie formularza przez pracownika centrum. Formularz ten trafi bezpośrednio do właściwej służby odpowiedzialnej za udzielenie pomocy – wyjaśniał minister. – Cieszę się, że coraz szerzej wprowadzamy usprawnienia elektroniczne, jednak zawsze najważniejszym ogniwem tego procesu jest człowiek, operator numeru 112, który jest w stanie właściwie rozpoznać sytuację – dodał Mariusz Błaszczak.

Po spotkaniu z dziennikarzami minister odwiedził operatorów numeru alarmowego w ich miejscu pracy.

Wcześniej minister otworzył posterunek policji w Chmielniku, który został reaktywowany po 6 latach. Do chwili obecnej funkcjonariusze dojeżdżali na interwencje niemal 20 kilometrów z pobliskiej Morawicy. Mariusz Błaszczak uhonorował również medalem „Młody Bohater” 14-letniego Konrada Myśliwca. Chłopiec w lipcu tego roku uratował życie swojemu sąsiadowi. Po tym, jak nastolatek zauważył dym wydobywający się z okien budynku, zaalarmował innych mieszkańców, którzy jeszcze przed przybyciem strażaków wynieśli rannego mężczyznę. Akcja „Młody Bohater” to nowa inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy nagradzaniu i promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży. Nagroda „Młody Bohater” będzie wręczana dzieciom, które ocaliły, bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób. Kandydatów do nagrody można zgłosić do MSWiA (szczegóły: formularz zgłoszeniowy, regulamin akcji).

 • Minister Mariusz Błaszczak i wojewoda Agata Wojtyszek otwierają posterunek policji w Chmielniku. (zdjęcia dzięki uprzejmości Zespołu Prasowego KWP w Kielcach)
  Minister Mariusz Błaszczak i wojewoda Agata Wojtyszek otwierają posterunek policji w Chmielniku. (zdjęcia dzięki uprzejmości Zespołu Prasowego KWP w Kielcach)
 • Minister Mariusz Błaszczak i wojewoda Agata Wojtyszek otwierają posterunek policji w Chmielniku. (zdjęcia dzięki uprzejmości Zespołu Prasowego KWP w Kielcach)
  Minister Mariusz Błaszczak i wojewoda Agata Wojtyszek otwierają posterunek policji w Chmielniku. (zdjęcia dzięki uprzejmości Zespołu Prasowego KWP w Kielcach)
 • Minister Mariusz Błaszczak wręcza medal Młody Bohater. (zdjęcia dzięki uprzejmości Zespołu Prasowego KWP w Kielcach)
  Minister Mariusz Błaszczak wręcza medal Młody Bohater. (zdjęcia dzięki uprzejmości Zespołu Prasowego KWP w Kielcach)
 • Minister Mariusz Błaszczak i wojewoda Agata Wojtyszek w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Kielcach. #2
  Minister Mariusz Błaszczak i wojewoda Agata Wojtyszek w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Kielcach. #2
 • Minister Mariusz Błaszczak i wojewoda Agata Wojtyszek w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Kielcach. #1
  Minister Mariusz Błaszczak i wojewoda Agata Wojtyszek w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Kielcach. #1
 • Minister Mariusz Błaszczak i wojewoda Agata Wojtyszek w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Kielcach. #3
  Minister Mariusz Błaszczak i wojewoda Agata Wojtyszek w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Kielcach. #3