OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 51 - Silny wiatr X

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

www.kielce.uw.gov.pl

Konkurs plastyczny

„W trosce o nasze bezpieczeństwo”

Wojewoda Agata Wojtyszek wręczyła nagrody laureatom etapu wojewódzkiego XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2015/2016 pod hasłem „W trosce o nasze bezpieczeństwo”.

Głównym celem konkursu jest rozwijanie wśród dzieci i młodzieży wyobraźni i świadomości, co im grozi, jeśli nie będą przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa, np. w domu, na ulicy czy w szkole. To również okazja do przedstawienia codziennej pracy strażaków i ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych. Konkurs ma za zadanie promować wiedzę o bezpieczeństwie oraz kształtować prawidłowe postawy.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, a w województwie świętokrzyskim konkursowi patronuje Wojewoda Świętokrzyski oraz Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty w Kielcach.

Komisja szczebla wojewódzkiego ze 170 prac wybrała 20 najlepszych prac. Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:

I grupa, uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych: 1. Krzysztof Nowak, 2. Julia Głuch, 3. Jan Legwant, 4. Julia Kacała, 5. Kalina Toborek.

II grupa, uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych: 1. Maja Frank, 2. Wiktoria Bąk, 3. Aleksandra Kozieł, 4. Patrycjusz Leśniewski, 5. Julita Potrzeszcz.

III grupa,  uczniowie gimnazjów: 1. Marta Maroń, 2. Justyna Bubel, 3. Natalia Jagieła, 4. Natalia Łyczek, 5. Magdalena Kasperkiewicz.

IV grupa, uczniowie i wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno--wychowawczych, świetlic terapeutycznych, oddziałów integracyjnych:1. Patryk Konik, 2. Karolina Krzewicka, 3. Krzysztof Kozioł, 4. Jakub Łukawski, 5. Artur Serafin.

Nagrodzone prace zostaną przesłane do Centralnej Komisji Konkursowej. Lista laureatów ukaże się w czerwcu 2016 r. na stronie (www.straz.gov.pl) oraz na łamach „Przeglądu Pożarniczego”. Zwycięzcy otrzymają cenne nagrody i dyplomy, które zostaną wręczone w placówkach oświatowych podczas inauguracji nowego roku szkolnego we wrześniu 2016 roku.

  • Prace laureatów konkursu

  • I grupa  miejsce I. - Krzysztof Nowak - Szkoła Podstawowa Nr 24 w Kielcach
    I grupa miejsce I. - Krzysztof Nowak - Szkoła Podstawowa Nr 24 w Kielcach
  • I grupa  miejsce II. - Julia Głuch - Szkoła Podstawowa im. S. Żeromskiego w Brynicy gm. Piekoszów
    I grupa miejsce II. - Julia Głuch - Szkoła Podstawowa im. S. Żeromskiego w Brynicy gm. Piekoszów
  • I grupa  miejsce III. - Jan Legwant - Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Kleczanowie gm. Obrazów
    I grupa miejsce III. - Jan Legwant - Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Kleczanowie gm. Obrazów
  • I grupa  miejsce IV. - Julia Kacała- Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Ostrowcu Świętokrzyskim
    I grupa miejsce IV. - Julia Kacała- Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Ostrowcu Świętokrzyskim
  • I grupa  miejsce V. - Kalina Toborek - Zespół Placówek Oświatowych we Włoszczowie
    I grupa miejsce V. - Kalina Toborek - Zespół Placówek Oświatowych we Włoszczowie
  • II grupa  miejsce I. - Maja Frank - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Staszowie
    II grupa miejsce I. - Maja Frank - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Staszowie
  • II grupa  miejsce II. - Wiktoria Bąk - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Busku-Zdroju
    II grupa miejsce II. - Wiktoria Bąk - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Busku-Zdroju
  • II grupa  miejsce III. - Aleksandra Kozieł - Szkoła Podstawowa w Szerzawach gm. Pawłów
    II grupa miejsce III. - Aleksandra Kozieł - Szkoła Podstawowa w Szerzawach gm. Pawłów
  • II grupa  miejsce IV. - Patrycjusz Leśniewski - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiślicy
    II grupa miejsce IV. - Patrycjusz Leśniewski - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiślicy
  • II grupa  miejsce V. - Julita Potrzeszcz - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Starachowicach
    II grupa miejsce V. - Julita Potrzeszcz - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Starachowicach
  • III grupa  miejsce I. - Marta Maroń - Zespół Szkół w Seceminie
    III grupa miejsce I. - Marta Maroń - Zespół Szkół w Seceminie
  • III grupa  miejsce II. - Justyna Bubel - Publiczne  Gimnazjum w Rudzie Malenieckiej
    III grupa miejsce II. - Justyna Bubel - Publiczne Gimnazjum w Rudzie Malenieckiej
  • III grupa  miejsce III. - Natalia Jagieła - Gimnazjum Nr 1 w Starachowicach
    III grupa miejsce III. - Natalia Jagieła - Gimnazjum Nr 1 w Starachowicach
  • III grupa  miejsce IV. - Natalia Łyczek - Publiczne  Gimnazjum w Rudzie Malenieckiej
    III grupa miejsce IV. - Natalia Łyczek - Publiczne Gimnazjum w Rudzie Malenieckiej
  • III grupa  miejsce V. - Magdalena Kasperkiewicz - Gimnazjum Nr 1 w Starachowicach
    III grupa miejsce V. - Magdalena Kasperkiewicz - Gimnazjum Nr 1 w Starachowicach
  • IV grupa  miejsce I. - Patryk Konik - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 w Kielcach
    IV grupa miejsce I. - Patryk Konik - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 w Kielcach
  • IV grupa  miejsce II. - Karolina Krzewicka - Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Parafii Św. Judy Tadeusza w Starachowicach
    IV grupa miejsce II. - Karolina Krzewicka - Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Parafii Św. Judy Tadeusza w Starachowicach
  • IV grupa  miejsce III. - Krzysztof Kozioł - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Broninie
    IV grupa miejsce III. - Krzysztof Kozioł - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Broninie
  • IV grupa  miejsce IV. - Jakub Łukawski - Państwowe Ognisko Plastyczne w Starachowicach
    IV grupa miejsce IV. - Jakub Łukawski - Państwowe Ognisko Plastyczne w Starachowicach
  • IV grupa  miejsce V. - Artur Serafin - Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Parafii Św. Judy Tadeusza w Starachowicach
    IV grupa miejsce V. - Artur Serafin - Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Parafii Św. Judy Tadeusza w Starachowicach